000
km/h

Forbes po raz kolejny docenia G4 Garage!

Już po raz dziewiąty w porozumieniu z redakcją miesięcznika „Forbes” firma Bisnode Polska opracowała zestawienie najbardziej dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw w naszym kraju – Diamentów „Forbesa” 2016.

Z dumą informujemy, że w kategorii spółek średnich (przychody od 50 do 250 mln zł) nasza firma uplasowała się na 4 pozycji na terenie województwa małopolskiego oraz na 69 w rankingu krajowym.

Dla G4 Garage jest to wyjątkowe wyróżnienie, gdyż w rankingu znajdują się jedynie firmy, które w trzech ostatnich latach najbardziej dynamicznie zwiększały swoją wartość. W klasyfikacji brane pod uwagę są tylko przedsiębiorstwa rzetelne, które w terminie złożyły do KRS sprawozdanie finansowe za rok obrachunkowy lub opublikowały je w Monitorze Polskim.

Co istotne dla naszych kontrahentów, wyselekcjonowane zostały tylko podmioty o dodatnim wyniku finansowym i o współczynniku ryzyka niższym niż 4, ocenianym według ratingu Bisnode.

Ostateczna baza firm opiewała na blisko 3 tys. przedsiębiorstw, którym w tym roku wywiadownia przyznała pozytywny rating wiarygodności. A więc takich, które są rentowne (na podstawie wskaźników EBIT i ROA), mają wysoką płynność bieżącą i nie zalegają z płatnościami. Firmy spełniające wszystkie warunki musiały również wykazać się dodatnim wynikiem finansowym oraz wartością kapitałów własnych. Dodatkowo, wszystkie nagrodzone podmioty zostały zweryfikowane w Krajowym Rejestrze Długów.

Wyróżnikiem nagród miesięcznika Forbes jest przede wszystkim nieszablonowy sposób analizy wartości firmy, która to poza czynnikami czysto finansowymi i dochodowymi , do tworzenia ostatecznego ratingu wlicza także tzw. miękkie zasoby firmy. Forbes podkreśla, że know-how, jeśli jest wartościowe, istotnie wpływa na zyskowność przedsiębiorstwa i wzrost jego majątku w kolejnych latach. Tak jak w przypadku innych firm, w ocenie G4 Garage analizie poddano zasoby ludzkie, ich aspiracje i motywację, normy i wartości oraz wiedzę stanowiącą istotne zasoby informacji użytecznej dla funkcjonowania firmy.

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, że nasza firma znalazła się również w tym roku w prestiżowym gronie „Diamentów Forbesa 2017”. G4 Garage, jako Laureat Diamentów Forbesa znajdzie się wśród wymienionych w publikacji firm o największym wzroście wartości przedsiębiorstwa. To dla nas potwierdzenie wiarygodności wśród partnerów biznesowych jak również ugruntowanie pozycji w gronie najlepszych firm na polskim rynku.

Po raz kolejny dziękujemy naszym klientom za docenienie naszych starań i okazane nam zaufanie. To dzięki Wam możemy także w tym roku odbierać tę szczytną nagrodę!

Powrót

Współpracujemy z Markami