000
km/h

Aktualności

System ABS

ABS (z ang. Anti-Lock Braking System) to system wspierający bezpieczeństwo jazdy, który od 2006 roku jest obowiązkowym wyposażeniem pojazdów sprzedawanych w Polsce. Jego zadaniem jest utrzymanie toru jazdy podczas hamowania i uniknięcie trwałego zablokowania kół.

Uszczelka pod głowicowa to element umieszczony między głowicą a blokiem silnika, przez który odpowiednimi kanałami przepływają olej i płyn chłodniczy. Zadaniem takiej uszczelki jest odizolowanie tych obydwu cieczy, których temperatury w czasie działania silnika są skrajne oraz zapobieganie przedostawaniu się płynu chłodniczego do cylindrów.

Świece żarowe

Na początek warto powiedzieć, czym są świece żarowe i gdzie występują. Mówiąc w dużym uproszczeniu świeca żarowa to rodzaj grzałki umieszczonej w ścianie głowicy silnika mającej za zadanie podgrzać powietrze w komorze spalania lub w komorze wstępnej (w przypadku starszych silników).

Poradnik autostradowy 2 cz.

Przed weekendem majowym, zapraszamy Państwa do obejrzenia drugiej części poradnika od Team TOTAL. W tym odcinku przypomnimy sobie, jak prawidłowo i bezpiecznie wykonać manewr wyprzedzania oraz o bezpiecznym korzystaniu ze zjazdu na autostradzie.

Poradnik autostradowy 1 cz.

Serdecznie zapraszamy na pierwszą część poradnika od Team TOTAL. Ta oraz kolejna część, poruszają kwestię podstawowych zasad dotyczących jazdy po autostradach. W tym odcinku prowadzący przypomni nam o: prawidłowym włączaniu się do ruchu, prędkości minimalnej, która nie zagraża bezpieczeństwu oraz o tym, jaki odstęp należy zachować od samochodów przed nami.

Świąteczne wyjazdy, długi weekend majowy to dla wielu kierowców początek sezonu wyjazdowego, ale czy Wasze auta są do tego przygotowane? Skontrolowanie stanu technicznego, wymiana płynów, czy zużytych podzespołów, są konieczne żeby samochód bezpiecznie i bez przygód dowiózł Was do celu.

Czym jest filtr powietrza i do czego służy? Jego wymiana jest wyjątkowo prosta i bardzo łatwo można wykonać ją przed domem lub blokiem, korzystając z podręcznych narzędzi! Filtr powietrza w samochodzie stanowi istotny podzespół niezbędny do prawidłowej pracy silnika.

Czym jest numer VIN?

Numer VIN nic innego jak numer identyfikacji pojazdu czyli swego rodzaju PESEL dla pojazdu. Absolutnie unikalny numer nadawany indywidualnie każdemu pojazdowi opuszczającemu fabrykę. Przed rokiem 1981 nie było zaakceptowanego standardu określającego ten numer i producenci stosowali dla niego różne formaty.

Gdy opadną już emocje związane z zakupem, czas przygotować „nowy” samochód do bezpiecznej eksploatacji i to w taki sposób, by nie narazić się na niepotrzebne wydatki. Dlatego każde świeżo nabyte auto używane, by służyło nam bezawaryjnie, musi przejść podstawowy serwis.

Total Polska - Nasz partner biznesowy, stworzył bezpłatną platformę dla wszystkich miłośników motoryzacji, pasjonatów oraz specjalistów w dziedzinie mechaniki samochodowej. Wejście do świata Team Total jest bardzo proste i szybkie, wystarczy zarejestrować się na stronie programu.

Instytut Europejskiego Biznesu stworzył rankingi najbardziej dynamicznych firm w Polsce – Gepardów Biznesu 2016.
Z satysfakcją informujemy, że wśród laureatów tytułu za rok 2016 znalazło się G4 Garage.

Diamenty Forbesa to coroczny ranking przedsiębiorstw, które w ostatnich 3 latach najbardziej dynamicznie powiększały swoją wartość. Tytuł „Diament Forbesa 2017” jest potwierdzeniem pozycji w gronie najlepszych i najprężniej rozwijających się firm na polskim rynku.

Już po raz dziewiąty w porozumieniu z redakcją miesięcznika „Forbes” firma Bisnode Polska opracowała zestawienie najbardziej dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw w naszym kraju – Diamentów „Forbesa” 2016.

Z przyjemnością informujemy , że cieszący się dużą popularnością konkurs z kartą płatniczą został ponownie rozszerzony o dodatkową grupę asortymentową. Poza promowanymi dotychczas produktami marek Car Plan, Elf i Total wymierne korzyści przynosi teraz również zakup wybranych artykułów marki Shell.

Strefa Gospodarki jest ogólnopolskim, niezależnym dodatkiem dystrybuowanym wraz z Dziennikiem Gazeta Prawna. Pilotowane przez Strefę Gospodarki programy, cieszą się szerokim uznaniem i zaufaniem konsumentów, dlatego też jej wsparcie w opiniowaniu i budowie wizerunku firmy są dla każdego przedsiębiorcy niezwykle cenne.