Balon na odchudzanie

0
56

Sposoby na spadek wagi – balon żołądkowy

W życiu zdarzają się sytuacje, w których chcemy lub musimy pozbyć się nadwagi w jak najszybszy sposób. Wszyscy dobrze wiemy, że diety cud niewiele mogą nam w tym pomóc. Szukając innych sposobów możemy natknąć się na jedną z metod szybkiego odchudzania, jaką jest balon żołądkowy, inaczej balon na odchudzanie.
Metoda ta polega na umieszczeniu w żołądku przez chirurga specjalnego rodzaju balonu, wypełnionego powietrzem lub wodą. Powoduje on, że człowiek szybciej osiąga uczucie sytości i nie jest w stanie zjeść tak dużo jak przed zabiegiem. W czasie leczenia dozwolone jest spożywanie wszelkiego rodzaju pokarmów, jednak w przypadku trzymania zbilansowanej diety, ostateczne efekty są o wiele lepsze.
Rozwiązanie to jest jednak opcją tymczasową. Zazwyczaj balon jest umieszczany w żołądku na około sześć miesięcy, podczas których pacjent ma okazję zrzucić na wadze. Średnia utrata wagi wynosi około 35%, przy przestrzeganiu diety. Jest to wynik o wiele niższy niż w przypadku innych tego rodzaju zabiegów chirurgicznych. Po wyjęciu balonu sytuacja wraca do stanu wyjściowego, dlatego pacjenci często szybko wracają do poprzedniej wagi. Zauważają oni jednak, że metoda ta pomaga w poprawieniu nawyków żywieniowych i w przypadku odpowiedniej motywacji może być początkiem permanentnej utraty wagi i rozpoczęcia prowadzenia zdrowego trybu życia.
Rozwiązanie to polecane jest przede wszystkim osobom bardzo otyłym, które czekają na inne zabiegi żołądka, takie jak na przykład gastric bypass. Jest to rozwiązanie, które powinno być jednym z ostatnich na liście skutecznego odchudzania. Przede wszystkim należy postarać się o odpowiednią ilość ruchu i zmianę diety. W razie potrzeby warto skontaktować się z dietetykiem, lub trenerem personalnym, którzy pomogą obrać odpowiednią ścieżkę w drodze do wymarzonej figury.