Chirurdzy – niezwykły serial o zwykłych ludziach

0
57

Seriale, które traktują o życiu codziennym często kategoryzujemy wrzucając je do serialów obyczajowych, bardzo podobne, choć niezasłużone opinie zbierali swego czasu „Chirurdzy”, którzy już od kilku dobrych lat pozostają na antenie stacji telewizyjnych.

Medycyna to wątek przewodni serialu, niemniej nie zabraknie tutaj wielu życiowych historii, dylematów, którym stawić czoła będą musieli bohaterowie. Główną bohaterkę Meredith poznajemy na jej początkowym stadium kariery lekarskiej, obserwujemy jej staż w szpitalu, widzimy jej przemianę oraz powolne dojrzewanie do odpowiedzialności lekarskiej. Możemy tylko przypuszczać jak wiele podobnych historii się dzieje w prawdziwym życiu, kiedy zdrowie pacjenta jest rzeczą najważniejszą, ważniejszą nawet od naszego życia prywatnego.

Serial ten przede wszystkim pokazuje trudy pracy lekarskiej, ale również jej zalety. Przeżywamy wzloty i upadki bohaterów, rozwiązujemy razem z nimi ich dylematy moralne i etyczne. I być może to dlatego od kilku lat „Chirurdzy” nieprzerwanie pozostają jednym z najlepszych seriali, w których medycyna jest wątkiem przewodnim.