Dlaczego dzieci mają problemy z nadwagą?

0
73

Jeszcze kilkanaście lat temu nadwaga tyczyła się głównie starszych, a przynajmniej dojrzałych osób. Dziś jednak okazuje się, że to problem również młodzieży, a nawet i dzieci. Dlaczego więc takie młode osoby mają problemy z nadwagą?

Należy zwrócić uwagę na to, że w obecnych czasach dzieci nie spędzają już tak wiele czasu na dworze. Wolą siedzieć w swoich domach przed ekranami telewizorów oraz przed komputerami. Przez to bardzo mało się ruszają i nie mogą szybko gubić zjedzonych kalorii. Do tego ich dieta zwykle jest nieprawidłowa i bogata w cukry proste oraz tłuszcze. Dzieci bardzo chętnie sięgają po słodycze, chipsy i inne, niezdrowe przekąski. Rodzice nie pilnują swoich pociech i nie sprawdzają, co one właściwie spożywają. A wtedy stają się odpowiedzialni za nadwagę swoich dzieci.

Nawet najmłodsze osoby muszą dbać o swoje zdrowie oraz o wygląd swojego ciała. W takich działaniach powinni wspierać ich rodzice, którzy są przecież w dużej mierze odpowiedzialni za jakość całego życia ich pociech.