Korekcja wzroku

0
54

W dzisiejszych czasach jest mnóstwo osób noszących okulary lub soczewki kontaktowe, częstym powodem takiego stanu rzeczy jest nasz styl życia, a więc godziny spędzone przed komputerem, niedostosowanie jasności ekranu do oświetlenia pomieszczenia, w którym przebywamy itp. Czy laserowa korekcja wzroku może nam pomóc rozwiązać problem i przywrócić nasz wzrok do stanu sprzed pogorszenia?

Decyzję o tym, czy kwalifikujemy się do zabiegu korekcji wzroku podejmuje zawsze lekarz, przeprowadza on szczegółowy wywiad, podczas którego diagnozowany jest nasz stan zdrowia, zbierane są informacje o przebytych oraz aktualnych chorobach. Abyśmy mogli zostać zakwalifikowani do zabiegu, nasz wiek powinien mieścić się w granicach około dwudziestu jeden do pięćdziesięciu pięciu lat. Wynika to z tego, że wówczas oko już nie rośnie, a wada w większości wypadków jest ustabilizowana, czego oczywiście nie można traktować jako regułę. Do korekcji wzroku kwalifikowane są osoby zarówno z dalekowzrocznością, jak i krótkowzrocznością, dodatkowo leczony tą metodą może być również astygmatyzm, który często idzie w parze z wyżej wymienionymi wadami wzroku.

W Polsce istnieje aktualnie wiele ośrodków zajmujących się leczeniem wad wzroku, warto zainteresować się ich ofertą i być może uwolnić się od przymusu noszenia okularów lub soczewek.