Metody nakładania kremu pod oczu

0
64

Jak nakładać krem pod oczy, aby dał efekty

Krem pod oczy stosuje wiele kobiet. Chcą przy tym zachować młodszy wygląd na dłużej i zapobiec niechcianym zmarszczkom. Należy jednak prawidłowo go stosować. Inaczej nie spełni swoich funkcji wystarczająco dobrze. Zobacz jak odpowiednio nakładać krem pod oczy.

Jak stosować krem?
Żeby preparat prawidłowo spełniał swoje funkcje, to trzeba odpowiednio go aplikować. Warto znać metody nakładania kremu pod oczu jeszcze przed jego pierwszym użyciem. Bez nich nawet regularne używanie kosmetyku nie da żadnych efektów.

Przed nałożeniem kremu należy skórę wokół oczu dokładnie oczyścić. Pozwoli to na przyjęcie wszystkich składników aktywnych z nakładanego produktu. Wskazane jest również, aby wykonać masaż okolicy oczu. Poprawi to mikrokrążenie, dzięki czemu krem szybciej się wchłonie.

Ostrożne aplikowanie
Skóra wokół oczu jest bardzo delikatna. Krem trzeba w tym miejscu ostrożnie wklepywać. Nie wolno go rozcierać, bo może to spowodować powstawanie zmarszczek. Należy również uważać, aby preparat rozprowadzić tak, by nie był on zbyt blisko kącików oczu. Gdyby się do nich dostał, to spowodowałby łzawienie.

Czy tylko pod oczy?
Krem pod oczy warto stosować także na górnych powiekach i bokach twarzy. Jego aplikowanie należy stosować na skórze wokół całej okolicy oczu. Pomoże to uniknąć niechcianych zmarszczek.

Regularność to podstawa
Krem pod oczy powinno się używać regularnie. Rano i wieczorem warto wklepać go w skórę. Nocą nawilży tę najwrażliwszą część twarzy, a w dzień ochroni przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.