Bezdechy nocne leczenie

0
70

Bezdech nocny jest przypadłością dotykającą wielu ludzi na całym świecie, a ostatnimi czasy szczególnie w Europie. Powiemy sobie dzisiaj krótko o tym, jakie są obecnie stosowane najskuteczniejsze sposoby leczenia tej dolegliwości.
Jeżeli występujący u nas chroniczny bezdech ma postać łagodną, czy nawet umiarkowaną, wystarczyć powinny takie samodzielne zabiegi, jak zmiana trybu życia, schudnięcie, czy przyjęcie bardziej optymalnej pozycji do snu. Szczególnie należy tutaj zwrócić uwagę na dietę, ponieważ ostatnie badania wykazują, iż przejadanie się tłustymi potrawami koreluje dosyć wyraźnie z występowaniem bezdechu sennego. Dobrze jest się więcej ruszać. Zalecane są codzienne, przynajmniej półgodzinne spacery, które są w stanie obniżyć zawyżone ciśnienie krwi, jedną z głównych przyczyn bezdechy.
Jeżeli chodzi o ciężkie bezdechy nocne leczenie musi być bardziej specjalistyczne. Wówczas wykorzystuje się terapie polegające na wtłaczaniu powietrza do płuc przez ściśle dopasowaną maskę. Niestety, jak wspomniano powyżej, nie jest to stuprocentowo skuteczna metoda.