Bezdech senny

0
66

Chrapanie jest przypadłością, której się wstydzimy,  równocześnie nie możemy nad nią zapanować. No bo jak zapanować nad czymś co dzieje się w czasie naszego głębokiego snu, wychodzi z naszej podświadomości? Rzadko kiedy myślimy o chrapaniu jako o chorobie i nie do końca zdajemy sobie sprawę, że w naszym organizmie może rozpoczynać się proces chorobowy, nie do końca zależny od nas.
Bezdech senny, to zatrzymanie oddechu na wysokości dróg oddechowych, powoduje chrapanie, niespokojny sen, niedotlenienie naszego organizmu. Czasami budzimy się i łapiemy ustami oddech, czasami wiercimy się i przekręcamy z boku na bok. To zjawisko chorobowe, które powoduje, że nasz sen jest niespokojny może być przyczyną bardzo poważnych i niebezpiecznych chorób, takich jak zawał serca czy udar mózgu.
Lekarze również nie zawsze, bezdech senny, traktują jako chorobę, czasami te niepokojące sygnały występujące podczas naszego snu są traktowane jako lekkie dolegliwości, które przeszkadzają nam w porządnym wyspaniu się.