Szumy w uszach

0
51

Kiedyś powszechnie sądzono, że tak zwane szumy w uszach dotyczą tylko osób starszych. Niestety nie jest to prawda i coraz młodsze osoby skarżą się na tę przypadłość (niektórzy lekarze twierdzą, że związane to jest z otaczającym nas ze wszystkich stron ciągłym hałasem). Niektóre osoby opisują to zjawisko jako dzwonienie, gwizdanie, szumy o różnym natężeniu i trudne do stłumienia. Najczęściej są one generowane w uchu środkowym (ślimak,)ale właściwie mogą powstawać w każdym odcinku przewodu słuchowego.
Czasami, aby pozbyć się tych uciążliwych dolegliwości konieczne jest przyjmowanie leków miejscowo znieczulających; inna metoda zwana habituacją polega na udowodnieniu mózgowi, że tych szumów po prostu nie ma, czyli jak oszukać doznania słuchowe; zwykle polega to na włączeniu muzyki lub innych ?przyjaznych? dźwięków. Można też zastosować bezpieczną terapię laserową, która wspomaga regenerację tkanek i powrót do zdrowia.
Na pewno konieczne jest leczenie tej dolegliwości, gdyż może ona doprowadzić do nerwicy i depresji; może prowadzić do pogłębiania się niedosłuchów, ale także może być objawem innych jednostek chorobowych?