Tampony czy podpaski

0
62

Comiesięczne krwawienie jest nieodzownym elementem natury kobiecej. Dotyczy pań w wieku od około 12 do mniej więcej 45 roku życia. Nie mamy na nie wpływu, a miesiączki nie da się zatrzymać, ani skrócić.
Kiedy więc już przychodzą te trudne dni, musimy się zabezpieczyć, aby uniknąć pobrudzenia ubrania i dyskomfortu z tym związanego. Na rynku dostępne są produkty przeznaczone do wykorzystania przez kobiety w czasie tego okresu. Wiele pań ciągle się zastanawia, co lepsze- tampony czy podpaski. To zależy między innymi od wieku. Młodym dziewczynkom, które dopiero zaczęły miesiączkować, raczej nie poleca się używania tamponów. Trzeba dobrze poznać swoje ciało, żeby odpowiednio go włożyć, niczego sobie przy tym nie uszkadzając i nie podrażniając. Nieodpowiednie umieszczenie tamponu, może powodować spory dyskomfort i zniechęcić do używania ich w przyszłości. Szkoda by było, gdyby tak się stało, bo dobrze włożony tampon pozwala na chwilę zapomnieć o miesiączce, czujemy się z nim pewniej, a nawet można skorzystać z kąpieli na basenie. Tampony dostępne są w różnych rozmiarach, podobnie jak podpaski w różnych długościach. Podpaski przeznaczone na noc są najdłuższe i pozwalają na spokojny sen, bez obaw o zabrudzenie bielizny.
Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na tampony czy podpaski, zawsze trzeba pamiętać, żeby co kilka godzin je wymieniać na świeże.