Zdrowa żywność

1
51

Truizmem jest opowiadanie, że to, co jemy, ma znaczący wpływ na nasze zdrowie, ponieważ już chyba wszyscy o tym słyszeli. Na ten temat powstaje wiele różnych programów i czasopism. Ale nawet medycyna typowa czy ludowa wskazuje na wartość, jaką stanowi dobrze zbilansowany posiłek.

Pierwszą sprawą jest kaloryczność posiłków. Jeżeli jemy zbyt wiele i przyjmujemy zbyt wiele kalorii, tyjemy, a to ma katastrofalny wpływ na nasze zdrowie. Mamy obciążone stawy, otłuszczone narządy wewnętrzne, a medycyna bije na alarm, ponieważ otyłość pociąga za sobą możliwość wystąpienia wielu innych chorób, jak cukrzyca, udar, a nawet niektóre nowotwory. Zatem dbałość o szczupłą sylwetkę jest koniecznością, jeżeli chcemy zachować nasze zdrowie w dobrej formie.
Z tym łączy się jeszcze jedna kwestia. Można zjadać niewiele i być szczupłym, ale jeśli w posiłkach nie ma określonych produktów, nie przyswajamy witamin i minerałów. Medycyna już dawno wskazała produkty wyjątkowo bogate w dobre składniki i mikroelementy.

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.