Czy przed depilacja laserowa trzeba się ogolić?

0
69

Depilacja domowymi sposobami
Gładka skóra na nogach jest pożądana zwłaszcza w okresie letnim, kiedy to większość kobiet chodzi w krótkich spodenkach czy spódnicach. Jakimi sposobami można ją osiągnąć i które z nich są najbardziej skuteczne?

Depilacja pastą cukrową

Depilacja przy pomocy pasty cukrowej wymaga nieco wprawy, zwłaszcza jeżeli pasta ta ma być przygotowywana samodzielnie. Ważne jest, aby zachować odpowiednie proporcje, gdyż tylko wówczas pasta osiągnie właściwą gęstość umożliwiającą skuteczne usuwanie owłosienia z różnych partii ciała. Depilacja pastą cukrową najczęściej obejmuje okolice bikini.

Depilacja woskowymi plastrami

Jeżeli chodzi o usuwanie zbędnego owłosienia z nóg, to najbardziej trwałe efekty może przynieść depilacja przy pomocy plastrów z woskiem. Zabieg ten może i nie należy do najprzyjemniejszych, jednak dzięki niemu efekt gładkiej skóry można osiągnąć nawet na kilka tygodni, co oczywiście uzależnione jest od indywidualnych predyspozycji do tempa wzrostu włosków na nogach. Chcąc uzyskać trwałe efekty warto wybrać się na zabieg laserowy do gabinetu kosmetycznego.